ایران‌در‌جهان نشریه‌ای اینترنتی است که تمرکز اصلی‌اش بر ترجمه مطالب و گزارش‌های رسانه‌های معتبر دنیا در مورد ایران از زبان‌های مختلف به فارسی است.

سالهاست که ایران به دلایل گوناگون جایگاهی خاص در صفحات مطبوعات جهان یافته است. کمتر روزی است که رسانه‌ای خبر و یا مقاله‌ای درباره‌ی ایران منتشر نکند. اما بازتاب این مهم در رسانه‌های فارسی‌زبان کامل نیست. در میان انبوه اخبار و رویدادهای داخلی، مطبوعات ایران گاه به بخشی از آنچه که در رسانه‌های جهانی انتشار می‌یابد، توجه می‌کنند. از یک سو مشکلات بی‌شمار روزمره و پیش روی یک روزنامه، و از سوی دیگر اهمیت رویدادهای داخلی مانع از انعکاس درخور و کامل مقالات مطبوعات جهان است.

دانستن آنچه که درباره ایران گفته می‌شود، فقط کنجکاوی و یا علاقه‌مندی به زندگی و سرنوشت‌ ایرانیان نیست که ضرورتی‌ست برای زندگی در جهان امروز، و این خود در عین حال بهترین توضیح برای ضرورت وجود نشریه‌ای همچون «ایران‌در‌جهان» است. سعی ما بر آن است که این نشریه در هر به‌روز رسانی بخشی از مهم‌ترین مقالات منتشر شده در مطبوعات جهان را به فارسی ترجمه و در اختیار خوانندگان قرار دهد.

ایران‌در‌جهان انتشار خود در دوره اول را از بهار ۲۰۰۶ آغاز کرد. این نشریه در یک سال اول هر دو هفته یک بار منتشر شد و پس از آن به صورت هفتگی در اختیار علاقمندان قرار می‌گرفت. از ابتدای سال ۲۰۱۰ میلادی این نشریه هر روز در وب سایت با جدیدترین ترجمه‌ها منتشر شد. این انتشار در یکی دو سال اخیر با وقفه مواجه شد اما از ابتدای سال ۲۰۱۷ با تغییراتی جدید انتشار خود را آغاز کرده است. با این امید که با همراهی و پشتیبانی تک تک مخاطبان و علاقمندان، این نشریه استمرار بیشتری داشته باشد.  

 

ایران در جهان

صاحب امتیاز و سردبیر: روزبه میرابراهیمی

زیر نظر شورای مترجمان

همکاران: علی مهتدی، کامیار توانمند، سولماز شریف

 

مجری طرح: موسسه غیر انتفاعی Non-Stop Media, Inc. واقع در نیویورک/آمریکا

ISSN 2159-4716 (Print) and ISSN 2159-4724 (Online) /Registered in USA