هفته‌نامه‌ی خبری «پاریس مچ» که زندگی‌نامه و اخبار مشاهیر و چهره‌های مطرح ملی و بین‌المللی را پوشش می‌دهد در گزارشی از کاترین شوُواب به تاریخ ۴ فوریه از کیمیا علیزاده تکواندوکار ایرانی می‌گوید. در ابتدای گزارش خانم شوواب می‌گوید: «کیمیا یک متر و ۸۰ سانتی‌متر است او چهره‌ای مریم‌وار دارد و می‌تواند یک سوپر مدل شود. اما او در ایران زندگی می‌کند. بنابراین قهرمان تکواندو می‌شود! ما با کیمیا در پاریس ملاقات کردیم.»

کیمیا از دوران کودکی خود می‌گوید و اینکه تکواندو را در سن۷سالگی شروع کرد و تنها دلیل روی‌آوردنش به این ورزش نزدیک بودن کلاس تکواندو به محل زندگی‌اش بود. بعد از مدتی مربی‌اش به او می‌گوید تو قهرمان المپیک خواهی شد! و کیمیا می‌گوید چرا که نه.

در ادامه از مدال‌ها و قهرمانی‌های کیمیا صحبت می‌شود و از سختی‌هایی که برای تمرین مسابقات قهرمانی آسیا متحمل شده می‌گوید که البته قهرمانی و بردن مدال طلا را برای او و ایران به همراه داشت. خانم شوواب از ستاره بودن کیمیا در شبکه‌های اجتماعی و بین مردم ایران می‌گوید. از تمرین‌ها و آمادگی‌هایش می‌گوید و نیز بازی‌های المپیک ریو. در آخر از او در مورد هدفش در سال ۲۰۲۰ سؤال می‌کند. و کیمیا جواب می‌دهد: «این بار من به دنبال طلا هستم.»

Facebooktwittergoogle_plusmailFacebooktwittergoogle_plusmail

Telegram

ترجمه و ویرایش از ایران در جهان