وب‌سایت تحلیلی-خبری وپرمخاطب «العربی الجدید» در تاریخ ۳ فوریه طی مقاله‌ای با عنوان «روسای جمهور با رهبر مخالفت می‌کنند» از محمود الریماوی، نویسنده فلسطینی-اردنی که از دهه ۶۰ تاکنون در رسانه‌های لبنان و کویت قلم زده و چندین رمان را نوشته، منتشر کرده است. وی در این مقاله نوشته است:

«بیانات مسئولین ایران درباره تظاهرات گسترده مردم این کشور بدون اینکه به رفع دلایل بوجود آمدن آن بپردارند ادامه دارد. روحانی اما تاکید کرده نباید مثل شاه گوش خود را به روی صدای ملت بست. در ۵ سال گذشته انتقادات موجهی به دلیل مماشات با سیاست داخلی و خارجی ایران و همچنین نزدیکی به محافظه کاران متوجه روحانی شده است. انتفاضه جوانان زنگ خطر برای نظام را به صدا درآورده است. روحانی برخلاف دیگر مسئولین که تنها به حرف خود گوش می‌دهند صدای این زنگ را شنیده است.

تاکنون دیگر روسای جمهور سابق ایران؛ مانند بنی صدر، رفسنجانی، خاتمی و احمدی‌نژاد به عملکرد رهبر این کشور اعتراض کرده‌اند. مشکل روحانی است که مانند رفسنجانی تنها از جانب خودش و به تنهایی حرف می‌زند و حاضر نیست جناحی ویژه را تاسیس کند یا به اصلاح‌طلبان مجال بیشتری برای بروز بدهد… روحانی حاضر نیست اعتراض کند که چرا بالاترین منصب انتخابی در ایران بدون اختیارات است. این نشان می‌دهد که ساختار حکومت در ایران غیرقابل انعطاف است. ایدئولوژی و پروپاگاندای انقلابی در اختیار رهبر برای پیشبرد سیستم استبدادی خود در داخل و امپراطوری‌اش در خارج است.»

Facebooktwittergoogle_plusmailFacebooktwittergoogle_plusmail

Telegram

ترجمه و ویرایش از ایران در جهان