خلاصه خبرهای ایران‌در‌جهان: شبکه فرانسه ۲۴: حسن روحانی رئیس‌جمهور ایران و قاسم سلیمانی، فرمانده ارشد سپاه پاسداران ایران، روز سه‌شنبه پایان داعش در عراق و سوریه را اعلام کردند.

ایران دولت در دمشق و بغداد از طریق ارسال در سوریه و عراق «مشاوران نظامی» و «داوطلبان» به مبارزه با شورشیان و گروه‌های جهادی.

روحانی گفت: «ما از تمام رزمندگان اسلام، دیپلمات‌ها، مقام معظم رهبری ایران، آیت‌الله علی خامنه‌ای، نیروهای مسلح عراق و سوریه و ایران که برای نابودی این گروه تروریستی که چیزی جز شرارت، قتل و وحشیگری نداشتند، تلاش کردند، تشکر و قدردانی می‌کنیم.»

قاسم سلیمانی، فرمانده ارشد سپاه پاسدارن، از او به‌عنوان یک قهرمان ملی تقدیر می‌شود. او یکی از معماران اصلی عقب‌نشینی شبه‌نظامیان داعش در عراق است.

ژنرال سلیمانی، رهبر نیروهای قدس برای عملیات‌های خارج از مرز ایران است. تحت فرمان او، نزدیک به هزار نظامی، از جمله فرماندهان ارشد، در سوریه و عراق کشته شدند.

محبوبیت او در ایران از سال ۲۰۱۵ با انتشار تصاویر و ویدیوهای که رسانه‌های ایران و شبکه‌های اجتماعی از او در خط مقدم، در جنگ علیه داعش در عراق و سوریه پخش کردند، شروع شد.

لینک مطلب اصلی

Facebooktwittergoogle_plusmailFacebooktwittergoogle_plusmail

Telegram

ترجمه و ویرایش از ایران در جهان