شبکه سی‌ان‌ان ترک \ ترجمه: سولماز شریف – ایران‌در‌جهان: گزارش شده است که یک گروه از زنان نماینده مجلس در ایران، در خصوص راه ندادن زنان به استادیوم‌ها برای تماشای مسابقات ورزشی سوالاتی را از وزیر ورزش و جوانان، مسعود سلطانی‌فر مطرح کرده‌اند.  

 

به گفته خبرگزاری کارگری ایران (ایلنا) و به نقل از خبری که بر اساس اظهارنظر فاطمه حسینی، نماینده مجلس و عضو فراکسیون امید تهیه شده است، یک گروه از زنان نماینده مجلس سوالاتی را در مورد چرایی راه ندادن زنان به استادیوم‌ها برای تماشای مسابقات ورزشی به سلطانی‌فر برای جوابگویی مطرح کرده‌اند.

حسینی در سوالی ارایه شده به رییس مجلس از این عبارت استفاده کرد: «برای ایجاد فضای مناسب جهت حضور زنان در استادیوم‌ها و تماشای مسابقات ورزشی تا کنون چه برنامه‌هایی انجام شده و چه قدم‌هایی برداشته شده است؟»

حسینی ضمن یادآوری این مورد که ممنوعیت اعمال شده برای زنان ایرانی برای زنان تیم رقیب اعمال نشده، تاکید کرد: «این ممنوعیت مخالف قانون اساسی است.»

به علاوه، حسینی در حساب رسمی خود در شبکه‌های اجتماعی گفت: «آقای سلطانی‌فر، برای رفع موانع ورود زنان به استادیوم‌ها چه اقداماتی انجام داده‌اید؟ برای پایان دادن به این تبعیض چه کرده‌اید؟»

در مرحله انتخابی مسابقات جام جهانی روسیه در مسابقه ایران و سوریه که روز قبل‌اش در تهران برگزار شد، زنان سوریه‌ای به استادیوم‌ها راه داده شدند، در حالیکه از ورود زنان ایرانی به استادیوم جلوگیری شد و این مساله، بحث این ممنوعیت را دوباره به موضوعی داغ تبدیل کرد.

پس از انتشار وسیع عکس‌های زنان تماشاچی سوری در رسانه‌های ایرانی از آن به عنوان «تضادی که تنها در ایران دیده می‌شود!» یاد شد.

Facebooktwittergoogle_plusmailFacebooktwittergoogle_plusmail

Telegram

ترجمه و ویرایش از ایران در جهان