دو ضارب مالک شبکه تلویزیونی جم‌تی‌وی و شهروند ایرانی تبار انگلستان، سعید کریمیان و شریک کویتی‌اش که ماه پیش در مسلک در داخل ماشین‌شان به ضرب گلوله کشتند، در صربستان بازداشت شدند.

فریت زنگین – روزنامه ملیت ترکیه \  ترجمه: سولماز شریف –  ایران‌در‌جهان: طبق اطلاعات جمع آوری شده برای ارایه ضاربین به ترکیه، قاتلین از عوامل جمهوری اسلامی هستند. گفته شده که کریمیان که نفر هفتم سازمان مجاهدین خلق بوده، از طرف دولت ایران به اقدام علیه امنیت ملی و تبلیغ علیه نظام متهم بوده است. پلیس استانبول پس از به دست آوردن شواهد و دلایل، ضاربین را که قصد داشتند ابتدا به اروپا و از آنجا به ایران بروند، در قره داغ صربستان گیر انداختند. در عملیات مشترک با پلیس صرب هفته پیش مشخص شد که ضاربین از پاسپورت‌های جعلی استفاده کردند.  

فرد شماره ۷ سازمان

در تحقیقاتی که درباره هویت مظنونین انجام شد، مشخص شد که آنها از اعضای رژیم جمهوری اسلامی هستند و با انکار اتهام‌شان توسط این دو تیرانداز مراحل تسلیم آنها به پلیس استانبول آغاز شد.

از طرف دیگر و باز هم در تحقیقاتی که پلیس استانبول انجام داد مشخص شد که کریمیان فرد شماره ۷ سازمان مجاهدین خلق بوده است. وی طی سه ماه اخیر به شدت از طرف رژیم ایران مورد تهدید قرار گرفته بود تا جایی که برای ترک ترکیه و بازگشت به لندن در حال برنامه‌ریزی بوده است.

کریمیان در ترکیه با بازکردن دفتر نمایندگی یک شرکت تلویزیونی به نشان دادن برنامه‌های مغایر با ارزش‌های اسلامی پرداخت که به همین دلیل توسط دولت ایران به اتهام پروپاگاندا علیه دولت و اقدام علیه امنیت ملی به طور غیابی به ۶ سال حبس محکوم شد.

Facebooktwittergoogle_plusmailFacebooktwittergoogle_plusmail

Telegram

ترجمه و ویرایش از ایران در جهان